Blog

 • Jak dohledat číslo libovného LEGO setu?

  Posted on 27 Jun 2021 19:31

  Máte doma LEGO z dětství? Chcete ho prodat za co nejlepší cenu nebo si ho jen tak nostalgicky poskládat? Narazili jste bohužel na problém - originální návod i krabice už jsou fuč a vy neznáte oficiální číslo setu… Nehažte flintu do žita, v dnešním článku vám ukážeme jednoduchý způsob, jak dohledat jakýkoliv set! Chybějící dílky si poté můžete dohledat u nás v Saviory Bricks!

  Postup je snadný a ve zkrácené verzi zní takto:

  1. Vezmeme si nějakou ne úplně běžnou LEGO kostku, u které víme, že se v daném setu nachází.
  2. Na tomto dílku vyčteme 4-6 místné číslo. V našem případě se jedná o číslo 30086.
  3. Číslo zadáme do vyhledávače na stránce BrickOwl.com
  4. Při správném postupu nám vyhledávač zobrazí naši kostku - rozklikneme ji.
  5. Klikneme na sekci “Colors”, kde najdeme naši barvu a u ní klikneme na číslo, které je ve sloupci “Comes In”.
  6. Zobrazí se nám všechny sety, které obsahují danou kostku v konkrétní barvě.
  7. Položky stačí projít a během chvilky máte číslo svého setu!

  Nic těžkého že? Tak si k tomu pojďme přidat ještě nějaké detailnější informace.

  • Ne každý dílek je vhodný. Čím běžnější dílek zvolíte, tím více výsledků se zobrazí. Pokud tedy chcete vyhledávat rychle, snažte se vybrat takový díl, který není tak obvyklý.
  • Na většině kostek se v dnešní době nachází logo společnosti LEGO a dvě různá čísla. První je 4-6 místné číslo, které potřebujeme pro naše vyhledávání. Druhé číslo vám nic moc neřekne a obvykle je ve formátu “XX XX”.
  • Číslo bývá většinou ze spodní strany a je poměrně malé (hůře čitelné), takže pokud neuspějete, zkuste jiný LEGO dílek.
  • Zároveň doporučujeme zvolit LEGO dílek, který není vícebarevný, mechanický nebo potištěný. Vyhledávání takových kostek je složitější a v tomto modelu naprosto zbytečné.

  Existuje několik stránek, kde dohledáte jakýkoliv set včetně soupisky potřebných LEGO dílků, tento návod je určen čistě pro platformu BrickOwl.

  POKUD VÁS ZAJÍMAJÍ NÁVODY A TIPY I PRO JINÉ PLATFORMY NEBO CHCETE DALŠÍ INFORMACE OHLEDNĚ NAŠEHO LEGO PODNIKÁNÍ, NAVŠTIVTE BLOG NAŠEHO ZAKLADATELE MICHALA!

 • Jak dohledat návod k jakémukoliv LEGO setu?

  Posted on 20 Jun 2021 12:40

  Potřebujete návod ke složení nějakého LEGO setu?
  Na výběr máte dvě možnosti - dokoupit si papírový návod (třeba u nás v Saviory Bricks) nebo si stáhnout elektronickou verzi LEGO návodu. Ano, něco takového opravdu možné je a není to vůbec složité! Pokud si ovšem nevíte rady nebo jste pohodlní jako my, je tento článek přesně pro vás!

  Elektronické verze LEGO návodů se dají získat na mnoha webech, tady jsou ty nejlepší metody:

  1. OFICIÁLNÍ LEGO WEB

  Na těchto stránkách naleznete většinu návodů k setům vydaným po roce 2000 (ale i starší). Stačí kliknout na odkaz výše a do vyhledávače zadat číslo setu, během chvilky máte výsledek. Pokud se vám nic neukázalo, může se jednat o návod, který není v databázi nebo jste prostě jen zadali špatné číslo setu.

  Občas se také může stát, že u nějakého LEGO setu narazíte na dvě verze. Společnost LEGO vyrábí některé sety v různých variantách dle jednotlivých trhů.

  2. BRICKINSTRUCTIONS.COM

  Pokud jste návod nenašli na oficiální webu, můžete to zkusit zde. Jedná se o neoficiální web, který obsahuje větší množství LEGO návodů - především i ty opravdu staré. Nevýhodou je však to, že se většinou LEGO návod nedá stáhnout v PDF verzi - musíte se proklikat fotkami jednotlivých stránek. Zároveň je na webu spousta reklam, které vám skládání trochu znepříjemní...

  3. APLIKACE LEGO BUILING INSTRUCTIONS

  LEGO jde s dobou, návody k setům z posledních pár let můžete bez problému dohledat v jejich oficiální aplikaci - podporují iOS i ANDROID!

  4. GOOGLE.COM

  Jestli se vám přeci jen nějaký LEGO set podařit nedohledalo, zkuste Google. Stačí zadat “LEGO INSTRUCTIONS + číslo setu”, zpravidla to nějaký výsledek najde... :) Pokud ne, tak máte asi opravdu špatné číslo setu.